Vysněný tarif
Vytvořtě si svůj vysněný tarif a získejte slevu 150Kč!
Doporuč a získej
Doporučte nás svým blízkým a dostanete slevu.

Android Q se blíží

Vývojáři systému Android odkryli pokličku a ukázali svým uživatelům funkce, které budou přímo pro ně. Doposud totiž vývoj směřoval spíše k vývojářům, než ke konečným zákazníkům a tak se společně můžeme podívat na nové funkce, které si Android Q přichystal.

Ovládání jako na iOS zařízeních

Ovládání pomocí gest, na které jsou zvyklí uživatelé iPhonů nebo iPadů, přinesla částečně už verze 9 Pie. Tehdy to ovšem bylo v lehce předělané verzi pro Android. Společnost se rozhodla jít v tomto ohledu poněkud jiným směrem a gesta, která budete moci využívat ve verzi Q jsou naprosto totožná s gesty z iOS zařízení. 

Titulky pro obsahovou část přímo v telefonu

Pro řadu z nás velice zajímavá novinka. Telefon by měl totiž umět rozpoznat hlas a díky tomu vše přepsat do textové (titulkové) verze. Výhodou je také to, že titulky se vytváří v reálném čase. Nedochází tedy k žádnému zpoždění. Dalším pozitivem je neodesílání veškerých dat na internet. Nevýhodou je ale to, že Google zatím nezveřejnil informace o podpoře jazyků. Zpočátku se tedy můžete nejspíš těšit pouze na titulky v anglickém jazyce. 

Tmavý režim je opravdu tady

Android Q se převlékne do tmavé. Google totiž oznámil, že verze Q bude podporovat celosystémový tmavý režim. Výhodou je ale i to, že tento režim budou podporovat některé aplikace. 

Chytré odpovědi jsou zase o chlup chytřejší

Jde o podporu různých chatovacích aplikací, kdy systém rozpozná konverzaci a dokáže nabídnout relevantní odpověď. Pokud se budete s přáteli domlouvat např. na schůzce a dotyčný vám pošle adresu, systém ji automaticky rozpozná a nabídne tak otevření map nebo navigace. 

Rodičovská kontrola nové úrovně

Podobně jako iOS systém, tak i androidí verze nabízí kontrolu telefonu svých dětí z rodičovského rozhraní. V podstatě jde o implementaci aplikace Google Family Link přímo do nastavení telefonu. Výhoda je v tom, že nemusíte už nic instalovat ani stahovat, ale veškeré přehledy o aktivitě vašich dětí naleznete přímo v telefonu.

Android Q toho nabídne opravdu hodně a domníváme se, že fanoušky androidích telefonů nadchne. Datum vydání této verze ještě není přesně stanoveno, nicméně v současné době jde stahovat betaverze na některá zařízení.