Roaming a volání do zahraničí

Na všech SIM kartách je automaticky nastavený hlasový roaming v zemích Evropské unie. Datový roaming Vám rádi aktivujeme na požádání. V případě cesty do zahraničí mimo EU nás neváhejte kontaktovat pro aktivaci roamingu i mimo EU ideálně 2 pracovní dny před Vaší cestou.

Roaming je automaticky aktivní v rámci zemí Evropské unie. Ceny volání a dat do různých oblastí naleznete v ceníku v sekci Soubory ke stažení. Datový roaming je implicitně vypnut. Pro jeho aktivaci nás kontakujte. Data využitá v zahraničí (v EU) se odečítají z FUP datového balíčku aktivovaného pro ČR. V některých lokalitách nejsou GSM pásma dostupná (např. Čína, Tibet apod.), proto si zkontrolujte, zda Váš telefon podporuje GSM pásmo v dané lokalitě.

V ceníku naleznete zahraniční volání (volání z ČR do zahraničí) a roamingové volání (volání z jiné destinace než ČR do ostatních destinací).

Pokud se nacházíte v zahraničí nebo v oblastech, kde již dosahuje signál zahraničního operátora, můžete si ve vašem telefonu vybrat, jakého mobilního operátora budete využívat. V závislosti na typu telefonu může být nastaven automatický výběr sítě operátora s nejsilnějším signálem. Pokud se pohybuje v pohraničních oblastech a chcete zůstat připojeni do sítě 99mobile, doporučujeme přepnout nastavení výběru signálu na ruční. Bližší informace o této funkci naleznete v uživatelské příručce k vašemu přístroji. Roaming Vám můžeme na vyžádání také úplně zablokovat.

V zahraničí je potřeba se vyhnout automatickému připojení Vašeho mobilního na satelitní sítě, které jsou v zóně 3.
 Pokud se nacházíte v zemích EU či dalších, které spadají do zóny 1, může se Váš telefon připojit na satelitní síť, která se nachází v zóně 3 z důvodu nejsilnějšího signálu této sítě (např. na lodi či vysoko na horách).