Vysněný tarif
Vytvořtě si svůj vysněný tarif a získejte slevu 150Kč!
Doporuč a získej
Doporučte nás svým blízkým a dostanete slevu.

Ohebné telefony jsou na vzestupu

Mobilní telefon a tablet v jednom? Řešením můžou být ohebné telefony, které v poslední době zažívají boom.

Je to jako na houpačce. Před pár lety vládly mobilnímu trhu telefony, které se snažily o minimalizaci a platilo, že čím menší telefon, tím lépe. Následovalo období, kdy telefony začaly narůstat. Jedním z důvodů byl nárůst obsahu, který uživatelé na svých telefonech prohlíželi. Ono brouzdat po internetu na malém displeji není úplně komfortní. V poslední době trend postupuje ještě dál a výrobci se snaží spojit mobilní telefon s tabletem. Řešením nejsou tzv. phablety, které už na trhu nějaký rok jsou a své zastánce si uživatele úplně nenašly, ale ohebné mobilní telefony. 

V čem tkví kouzlo?

Princip je jednoduchý. Telefony by měly být velikostně stejné jako současný standard, ale měly by se dát rozložit a zdvojnásobit tak svou plochu, kterou můžete využít třeba k prohlížení webových stránek. Kouzlo je tedy v tom, máte jeden malý přístroj, který jednoduchým přetočením prostě zvětšíte. 

Má to nějaký problém? 

Bohužel má a hned několik. Víte, co je nejdražší součást mobilního telefonu? Displej. Pokud má ohebný telefon dva displeje, tak půjde zákonitě cena nahoru. Navíc technologie ohebných displejů a jejich flexibilita také není příliš jednoduchá. Druhou nevýhodou je výdrž baterie. Ta je i u současných telefonů na hodně nízké úrovní a většina z nás nabíjí každý den. A to máme jen jeden displej. Další nevýhodou je riziko poškrábání. Větší displej = větší riziko poškození displeje.

Jak si lze povšimnout, tak negativ u ohebných telefonů je více než pozitiv. Vzhledem k tomu, že vývoj této technologie je zatím na začátku, tak věříme, že v budoucnu to bude jeden z hlavních artiklů na mobilním trhu. Přece jen, představa rozložení mobilního telefonu do tabletu může být pro některé velice lákavá.