Vysněný tarif
Vytvořtě si svůj vysněný tarif a získejte slevu 150Kč!
Doporuč a získej
Doporučte nás svým blízkým a dostanete slevu.

Rychlý a bezpečný internet v mobilu

Víte, jak jste na tom s bezpečností při prohlížení webových stránek přes mobilní telefon? Internet je jedna velká hrozba. Jak se chránit? Vyzkoušeli jste už mobilní VPN?

Brouzdání po internetu může být pro řadu z nás velkým nebezpečím. Nemít chráněný telefon, je jako nemít antivirus v osobním počítači a pevně věříme, že každý nějaké zabezpečení v online světě používá. U mobilních telefonů se zvyšuje riziko zneužití vašich dat daleko více. Je to způsobeno hlavně tím, že rostoucí význam mobilního bankingu je na vzestupu a zaplatit účet za elektřinu pomocí chytré aplikace je daleko jednodušší, než v minulosti.

Jak se tedy chránit v prostředí internetu? 

Jednou z možností je samozřejmě využití nějakého antiviru, který ovšem nemusí být 100%. Druhou možností je používání tzv. VPNky. Co tahle zkratka znamená? Jde o vytvoření privátní sítě. V běžné mluvě se jedná o vytvoření virtuálního prostředí, které je určitým způsobem šifrované. Díky VPN si můžete přesměrovat všechna internetová data, která využíváte a váš poskytovatel internetu tak neuvidí žádnou online aktivitu. V podstatě jde o to, že vaše připojení je zase o krůček bezpečnější. 

Jakou aplikaci na VPN zvolit?

Jednou z variant může být aplikace Cloudflare Warp. Ta přesměrovává připojení přes rychlejší servery, čili připojení může být rychlejší a zároveň jej šifruje a zabezpečuje. Navíc tato aplikace využívá protokol WireGuard VPN, který není při porovnání s ostatními VPNkami tolik náročný na výdrž baterie, což je u mobilního telefonu klíčové. Výhodou této aplikace je také to, že údajně omezuje využívaní dat v mezipaměti a komprimuje veškerý obsah. Z tohoto důvodu může být prohlížení internetových stránek o kapku rychlejší.

Jedna velká výhoda nakonec

Společnost se nechala slyšet, že přes jejich aplikaci nejsou ukládána žádná uživatelsky identifikovaná data a z toho důvodu se nemusíte bát nějakých cílených reklam. Konec reklamních blockerů se tedy blíží.

Jak je to s cenou aplikace? 

V základním balíčku je služba Warp zdarma. Existuje i placená verze s označením PLUS. Ta by měla být ještě rychlejší a bezpečnější.